InstytutMłodych.pl

Polecając Wam książki na nowy rok, po prostu nie mogę nie zacząć od absolutnej klasyki, amerykańskiego bestselera, a jednocześnie książki, która z pewnością wpłynęła także i na moje życie.  Książka “Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” ze swoimi uniwersalnymi, ponadczasowymi prawdami trafiła do 50 milionów ludzi i chociaż od jej premiery minęło już prawie sto lat zawarte w niej treści nie straciły nic na swojej aktualności!

O czym jest ta książka? No już sam tytuł mówi wszystko. Autor przedstawia w niej różne sposoby, które warto zastosować, aby zdobywać i utrzymywać pozytywne relacje z ludźmi. Książka jest podzielona na wiele krótkich rozdziałów, w których autor porusza różne tematy, takie jak sztuka słuchania, umiejętność wyrażania uznania i szacunku, sposób radzenia sobie z krytyką oraz radzenie sobie z trudnymi ludźmi. Carnegie ilustruje swoje rady licznymi przykładami z życia, dzięki czemu książka jest bardzo praktyczna i łatwa do zrozumienia.

Kluczem do sukcesu tego dzieła jest jego prostota. Autor nie używa żadnych abstrakcyjnych dowodów na swoje tezy, nie wskazuje żadnych skomplikowanych twierdzeń. Ba, wręcz przeciwnie, może się wydać, że wszystko o czym pisze w tej książce jest przecież oczywiste. Jednak często z tego nie korzystamy i o tym nie pamiętamy.

Książka „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi” sprzedawana jest w większości, w lekkim, kieszonkowym wydaniu, a bez problemu można znaleźć ją w licznym księgarniach internetowych. Doczekała się też audiobooka, który pozwala słuchowcom także przyswoić tę treść. Mi przeczytanie tej książeczki zajęło raptem jeden wieczór, a rady, które są w niej zawarte staram się stosować do dziś.

Kluczem do sukcesu tej pozycji jest jej prostota. Każda rada w niej zawarta wydaje się oczywista, chociaż czytając ją uświadamiamy sobie jak często o tym zapominamy. Prosty język a brak owijania w bawełnę, konkretne i przydatne informacje.

Szukając książki na nowy rok, z pewnością warto zacząć od tej pozycji. Przeczytacie ją szybko, a ciekawe rady mogą sprawić, że ten rok będzie lepszy niż wszystkie poprzednie. Nie pozostaje mi nic innego niż zachęcić Was do odwiedzenia lokalnej biblioteki, księgarni bądź internetowych sklepów i by zrozumieć “jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”.


Narodowy
Skip to content